Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Prywatny folwark proboszcza

Utworzony przez Romek, 4 grudnia 2008 r. o 04:46
Cóż, tu nie chodzi o obrażanie ale o obiektywizm. Każdemu go chyba po trochu brakuje. Czy parafia Jeleniec jest odosobniona i różni się od innych parafii? Nie, to typowy polski krajobraz. Wieś jak wieś, parafia jak parafia. W żadnej parafii nikogo do niczego się nie zmusza, tak samo tutaj nikt nas do składek kwartalnych nie zmusza. Dają Ci, co chcą. Więc nie rozumię z jakiego powodu to larum. Pamietam czasy jak w szkole grozilo się nie wydaniem swiadectwa, jak się na komitet rodzicielski nie zapłaci. I co, to było w porządku? Zdarza mi się podróżować po Polsce z racji mojej pracy i przebywać z ludzmi z różnych środowisk. I znam parafie, które nie remontowały ale budowały od podstaw plebanie. I nie dla proboszcza ale dla siebie. Bo to dobro parafii. Całe to zamieszanie wydaje mi się bez sensu. Nie ma lepszych tematów do dyskusji. Chyba wiele jest jeszcze w Jeleńcu do zrobienia? Głupie gadanie można zamienić na odrobinę chęci i dobrym pomysłom proboszcz też przyklaśnie i pomoże. Szkoda, że w polskim społeczeństwie nie ma poczucia wspólnoty. Przecież razem można zrobić więcej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mavrion napisał:
Jestem byłym parafianinem ks. Stanisława z parafii Uhrusk, gdzie był on przez 6 lat proboszczem, choć niektóre sytuacje wydają się znajome, to wszystko co robił ks.Stanisław jest wielkim dobrem, którego przecież nigdzie ze sobą nie zabierze! W Uhrusku podobnie ks.Stanisław dokończył budowę nowej plebanii i co? Ledwie zakończył wszystkie prace i dobrze nie odpoczął po wszystkich remontach musiał iść do pracy w nowej parafii a wszystko co zrobił zostało. Ludzie!!! Czy wy myślicie, że On to robi dla siebie?! To dla was, dla waszej parafii!! Dokonuje się tu jak widzę swoisty sąd nad człowiekiem niczego niewinnym, który próbuje doprowadzić do ładu waszą parafię organizując wszelakie przedsięwzięcia. Powstała strona parafii, wiele wspólnot, Adorację, pięknie prowadzone zapewne rekolekcje. Kapłan dba o was i o to, żeby wasza parafia była wyjątkowa i żeby goście ją nawiedzający mówili jak najlepiej o waszej parafii. Bez pieniędzy parafian proboszcz nie jest w stanie niczego zrobić, dlatego składki są potrzebne i praktyka składek jest w wielu parafiach. To wszystko zostanie dla was. Cieszcie się, że macie takiego charyzmatycznego proboszcza. Ks. Stanisław dokończy remont plebanii (bo ta sprawa była priorytetem z tego co wiem, bo co chcielibyście, żeby wasz proboszcz mieszkał w "wagonie"?) i zacznie się odnawianie Kościoła. Wszystkiego na raz w dodatku z waszą niechęcią się nie zrealizuje. Gdybyście chcieli, żeby remontowano i kościół i plebanie jednocześnie ręczę, że składki nie wynosiły by 30 zł. Obudźcie się i dziękujcie Bogu za takiego proboscza. Księże Stanisławie jesteśmy z Tobą!
Popieram Pana i popieram księdza proboszcza. Wielu ludziom brak po prostu świadomości i to jest bolączka nie tylko parafii Jeleniec.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że każdy robi to co najlepiej umie, akurat ten ksiądz potrafi zrobić dużo zamieszania i stworzyc takie sytuacje, z których później wynika, że chce zrobić dużo dobrego. Wożenie dzieci na wakacje ok., nikt nie chce umniejszać jego zasług tylko jakim kosztem parafian? albo rodziców tych dzieci?. Od kiedy ksiądz w czasie ogłoszeń duszpasterskich wyzywa ludzi od leni i nierobów, bo każdy nie ma za swoim domem tunelu foliowego (cytat: "z kawałka ceraty"), gdzie mógłby uprawiać warzywka, a nie kupować je w sklepach! Ksiądz dziennie to ma około 2-3 godzin pracy, więc może sobie pozwolić na "uprawianie" a raczej relaks w folii, sam nie musi zapracować ciężko na rodzinę, bo Parafianie przyniosą gotowe i pieniądze i dary w naturze i nie do końca mają wybór dać czy nie dać. Spróbuj nie dać, a później chcij ochrzcić dziecko, posłać do komunii albo innych sakramentów, to dopiero składkę trzeba wyrównać!!! Ktoś pomyślał w jakim celu kolejno mieszkańcy wsi chodzą z listą na datki po 30 zł? Ksiądz głupi nie jest! Głupio jest nie dać jak przyjdzie sąsiad, bo wiadomo wszyscy się znają i jedni o drugich będą gadać, że ten nie dał wcale, a inni, żeby się POKAZAĆ dadzą więcej. Za poprzednich księży OFIARY BYŁY DOBROWOLNE I ANONIMOWE. Wtedy to można było dać albo nie. Czytam sobie te posty i widzę, że jedna osoba odpowiada na wszystkie lub prawie wszystkie i zastanawia mnie fakt dlaczego upomina wszystkich piszących, że teraz jest adwent i powinno się raczej wyciszać i nie pisać takich rzeczy. A czy to znaczy, że w pewnych okresach liturgicznych można bądź nie można pisać o faktach? Czy Adwent zwalnia od prawdy? to w takim wypadku po co On jest i na co komu Święta?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIE JESTEM PARAFIANINEN TEJ PARAFI A MAM W NIEJ RODZINĘ DO KTÓRĄ CZĘSTO ODWIEDZAM I MAM OKAZJE BYWAĆ W TYM KOŚCIÓŁKU NA NIEDZIELNYCH MSZACH. PO WCZORAJSZYCH ODWIEDZINACH KIEDY TAM BYŁEM O NICZYM INNYM SIĘ TAM W PARAFI SIĘ NIE MÓWI TYLKO OTYM CO RZEKOMO MA SIĘ TAM WYPRAWIAĆ WIEC POSTANOWIŁEM SIĘ SIE WYPOWIEDZIEĆ, PEWNIE NIEKTÓRZY MI ZARZUCĄ ŻE CO JA MOGĘ WIEDZIEĆ SKORO TAM NIE MIESZKAM.KOSCIÓŁ JEST BARDZO ŁADNY I STARY MNIE SIĘ PODBA. KAZANIA KSIĘDZA NA NIEDZIELNYCH MASZACH POZOSTAWIAJA WIELE DO ŻYCZENIA JAK ICH SŁUCHAM TO NIE WIEM O CO KSIĘDZU PROBOSZCZOWI CHODZI, UZYWAJĄC TAKIEGO JĘZYKA NAPEWNO NIE TRAFI DO SERC PARAFIAN. CO DO RESZY ZARZUTÓW NIE JESTEM W STANIE SIĘ USTOSUNKOWAC BO NIEWIM JAK TAK NAPRAWDĘ JEST.POZDRAWIAM WSZYSTKICH PARAFIAN
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WSPÓŁCZUJE TYM BIEDNYM LUDZIOM Z PARAFII JELENIEC.MNIE TEN KSIĄDZ PRZYPOMINA TAKĄ POSTAĆ Z KRESKÓWKI GDZIE STAREMU SKNERUSOWI NA WIDOK PIENIENDZY ROBIŁY MU SIĘ OCZY JAK LOGO DOLARÓW, TAKI MAM OBRAZ OCZACH KSIĘDZ JEŻELI SIĘ IDZIE DO NIEGO ZAŁATWIAĆ JAKOŚĆ SPRAWĘ ŚLUB, CHRZEST CZY POGRZEB PO PROSTU NIE MA ZMIŁUJ MA BYĆ KASA I KONIEC JAK NIE TO NIE MA OCZYM ROZMAWIAĆ.A PONOĆ SAKRAMENTY SĄ ZA DRAMO?CZY MUSI SIĘ KOŚCIÓŁ MUSI SIĘ KRĘCIĆ WOKÓŁ KASY?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kobi napisał:
Cóż, tu nie chodzi o obrażanie ale o obiektywizm. Każdemu go chyba po trochu brakuje. Czy parafia Jeleniec jest odosobniona i różni się od innych parafii? Nie, to typowy polski krajobraz. Wieś jak wieś, parafia jak parafia. W żadnej parafii nikogo do niczego się nie zmusza, tak samo tutaj nikt nas do składek kwartalnych nie zmusza. Dają Ci, co chcą. Więc nie rozumię z jakiego powodu to larum. Pamietam czasy jak w szkole grozilo się nie wydaniem swiadectwa, jak się na komitet rodzicielski nie zapłaci. I co, to było w porządku? Zdarza mi się podróżować po Polsce z racji mojej pracy i przebywać z ludzmi z różnych środowisk. I znam parafie, które nie remontowały ale budowały od podstaw plebanie. I nie dla proboszcza ale dla siebie. Bo to dobro parafii. Całe to zamieszanie wydaje mi się bez sensu. Nie ma lepszych tematów do dyskusji. Chyba wiele jest jeszcze w Jeleńcu do zrobienia? Głupie gadanie można zamienić na odrobinę chęci i dobrym pomysłom proboszcz też przyklaśnie i pomoże. Szkoda, że w polskim społeczeństwie nie ma poczucia wspólnoty. Przecież razem można zrobić więcej.
No cóz, jesteśmy nie wieczni, baliśmy się i musimy się bać kościoła i księdza to jest nasze ostatnie miejsce. /a róbcie co chcecie i tak spotkamy się w tym samym miejscu, wszyscy/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodzice dzieci uczonych lub mających jakikolwiek kontakt z owym księdzem, doradzam czujność. Głaskanie, głębokie spoglądanie w oczy... Przeanalizujcie jego zachowanie. Bardzo skrzywdził on kiedyś bliską mi osobę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W imieniu parafian życzymy Ks. Proboszczowi Bożego błogosławieństwa od Dzieciny Jezus, dużo pokoju i cierpliwości, radości w każdym dniu i owocnej pracy duszpasterskiej. Życzymy także, aby wokół Niego nie zabrakło dobrych ludzi, którzy docenią jego ofiarność, poświęcenie, trud i życzliwość. Wszystkim wrogom nienawidzącym Kościoła i duchowieństwa życzymy nawrócenia, oczyszczenia sumienia i więcej miłości w każdym dniu, aby mogli realizować przykazanie Boże: "Miłuj bliźniego swego jak siebie samego". Natomiast redakcji tej gazety życzymy opamiętania, więcej obiektywizmu, a przede wszystkim skończenia z manipulacją medialną i kłamstwami. Niech ten czas Bożego Narodzenia będzie dla nas wszystkich czasem pokoju, przebaczenia i pojednania, a także okazją do spojrzenia wgłąb siebie i oceny siebie, a nie innych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Księdzem Kluska powinna zając sie Policja bo to PEDOFIL niech ktos w koncu zajmiie się tym ZBOCZEŃCEM. Skrzywdził juz wiele dzieći nie pozwólmy na to zeby były nastempne ofiary.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzezwyobserwator napisał:
Mieszkam w parafii Uhrusk, ksiądz Stanisław Kluska był tu proboszczem przez 6 lat-podobnie jak w Jeleńcu (w wozie na kółkach) w Uhrusku przez pewien okres czasu mieszkał w starej plebanii. To on wielkim nakładem własnej pracy wykończył budynek nowego domu parafialnego (będącego w stanie surowym)- i dopiero tam zamieszkał. My natomisat widząc zaangażowanie proboszcza popieraliśmy jego działania wspierając w wielu przedsięwzięciach dotyczacych dbałości o kościół w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu zarówno w sferze duchowej jak i gospodarczej. Po przeczytaniu komentarzy sadzę, że wielu internautów wydaje opinię o kimś w oparciu o własną niechęć i brak rzeczowej oceny sytuacji. Mam wręcz wrażenie, że to rodzaj swoistej zemsty-tyllko pytanie za co...(?) Chyba za to, że poświęcił swoje życie dla innych. Internauto zastanów się zanim rzucisz kamieniem. Mam jednak nadzieję, że nie wszyscy w Jeleńcu okażą się przysłowiowymi jeleniami i będą potrafili własciwie odnieść się do tego pseudoartykułu.
ZA PEDOFILIE JAK NIE WIESZ ZA CO. I TY ZASTANÓW SIE CZY WIESZ PO KTÓREJ STRONIE WIARY STOISZ BO PEDOFILIA JEST BARDZO CIEŻKIM GRZECHEM. MAM NADZIEJE ZE OWEGO KSIEDZA SPOTKA NOWY WYMIAR KARY "KASTRACJA"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ghost Rider napisał:
Księdzem Kluska powinna zając sie Policja bo to PEDOFIL niech ktos w koncu zajmiie się tym ZBOCZEŃCEM. Skrzywdził juz wiele dzieći nie pozwólmy na to zeby były nastempne ofiary.
Jestem bardzo ciekawa co jeszcze wymyślicie na tego Księdza??? Czy są jeszcze jakieś granice dla Was???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ghost Rider napisał:
ZA PEDOFILIE JAK NIE WIESZ ZA CO. I TY ZASTANÓW SIE CZY WIESZ PO KTÓREJ STRONIE WIARY STOISZ BO PEDOFILIA JEST BARDZO CIEŻKIM GRZECHEM. MAM NADZIEJE ZE OWEGO KSIEDZA SPOTKA NOWY WYMIAR KARY "KASTRACJA"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czlowieku zastanów się co piszesz!Przeczytaj sobie przepisy kodeksu karnego-mogą byc Ci potrzebne!!!Poczytaj również Mk 9, 42-47 -możesz się dostosować!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
większość krytykantów ma strasznie zapyziałe puste głowy od dawna zresztą nieużywane, a umysły przesiąknięte sknerstwem, i moralną mizerią. Po pierwsze nie rozumiecie czym jest Kościół, a swoją wiedzę czerpiecie z prasy dla inteligentnych inaczej (bez podawania nazw, bo nie będę robił darmowej reklamy) Po drugie samochód jest marną inwestycją więc nie ma nikomu czego zazdroćić.Poza tym w normalnych krajach stanowił od lat rzecz powszechnego użytku, a nie przedmiot kultu jak w niektórych zapyziałych prowincjach postkomunistycznych. Po trzecie mam brata księdza i muszę Wam powiedzieć,że na swoją "Primicję" (pisze to chociaż pewnie i tak większość z krytykantów nie wie co to znaczy, bo edukację religijną zakończyli na poziomie przedszkolaka) dostał od swojej chrzestnej matki dobry zachodni samochód, tak więc jeśli drżącą ręką wrzucacie na tacę złotówkę żeby później mieć moralne prawo do ujadania i opluwania to wyluzujcie Po czwarte samochód okazał się wadliwy choć był z salonu i po kilku naprawach był gówno warty, patrz pkt 2. Po piąte nie wiem czy ktoś gdyby chciał się pojednać z Bogiem (wyspowiadać i przyjąć komunię), albo gdyby o taką przysługę prosił ktoś bliski, umierający to nie wiem czy ktoś by chciał usłyszeć że ok właśnie naprawiam łańcuch od rowera i będą u Was za godzinę ale trzeba trochę odczekaćjak trochę przeschnie po deszczu Po szóste sami pewnie się domyślacie jakie plotki krążyły dzięki tzw. życzliwym wszystko wiedzącym parafianom jak młody ksiądz miał najlepszą brykę na parafii i ile było w nich prawdy. Po siódme ksiądz nie mając rodziny w gadżety typu samochód które ułatwio mu pracę może władować każde pieniądze i dobry samochód wziąść na kredyt, bo pracę ma raczej pewną a zresztą nie mając rodziny niewiele ryzykuje Po ósme pomyślcie ile np. rocznie wydajecie na piwo, a ile na Kościół, ile czasu spędzacie na modlitwie, a ile na np.oglądanie TV i przy odrobinie inteligencji i dobrej woli zrozumiecie ile w waszym życiu znaczy Bóg Pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DAWNY PARAFIANIN napisał:
WSPÓŁCZUJE TYM BIEDNYM LUDZIOM Z PARAFII JELENIEC.MNIE TEN KSIĄDZ PRZYPOMINA TAKĄ POSTAĆ Z KRESKÓWKI GDZIE STAREMU SKNERUSOWI NA WIDOK PIENIENDZY ROBIŁY MU SIĘ OCZY JAK LOGO DOLARÓW, TAKI MAM OBRAZ OCZACH KSIĘDZ JEŻELI SIĘ IDZIE DO NIEGO ZAŁATWIAĆ JAKOŚĆ SPRAWĘ ŚLUB, CHRZEST CZY POGRZEB PO PROSTU NIE MA ZMIŁUJ MA BYĆ KASA I KONIEC JAK NIE TO NIE MA OCZYM ROZMAWIAĆ.A PONOĆ SAKRAMENTY SĄ ZA DRAMO?CZY MUSI SIĘ KOŚCIÓŁ MUSI SIĘ KRĘCIĆ WOKÓŁ KASY?
JESTEŚ ŻAŁOSNY!! JACY BIEDNI LUDZIE??? CHYBA ŻE BIEDNI DUCHOWO TAK JAK I TY JESTEŚ BIEDNY DUCHOWO I TO BARDZO. BO BIEDNYCH MATERIALNIE DZISIAJ NIE MA. JEDYNIE SĄ DBAJĄCY O SIEBIE I O SWOJE FOLWARKI. A ZA TE SŁOWA KIEDYŚ DOSTANIESZ ZAPŁATĘ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzezwyobserwator napisał:
Mieszkam w parafii Uhrusk, ksiądz Stanisław Kluska był tu proboszczem przez 6 lat-podobnie jak w Jeleńcu (w wozie na kółkach) w Uhrusku przez pewien okres czasu mieszkał w starej plebanii. To on wielkim nakładem własnej pracy wykończył budynek nowego domu parafialnego (będącego w stanie surowym)- i dopiero tam zamieszkał. My natomisat widząc zaangażowanie proboszcza popieraliśmy jego działania wspierając w wielu przedsięwzięciach dotyczacych dbałości o kościół w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu zarówno w sferze duchowej jak i gospodarczej. Po przeczytaniu komentarzy sadzę, że wielu internautów wydaje opinię o kimś w oparciu o własną niechęć i brak rzeczowej oceny sytuacji. Mam wręcz wrażenie, że to rodzaj swoistej zemsty-tyllko pytanie za co...(?) Chyba za to, że poświęcił swoje życie dla innych. Internauto zastanów się zanim rzucisz kamieniem. Mam jednak nadzieję, że nie wszyscy w Jeleńcu okażą się przysłowiowymi jeleniami i będą potrafili własciwie odnieść się do tego pseudoartykułu.
W JAKIEJ STAREJ......... POPRZEDNI KSIĄDZ (MACIEJ) ZOSTAWIŁ MU PIĘKNY NOWY BUDYNEK PLEBANII A ŻE CHCIAŁ ZMIAN TO MUSIAŁ PRZECZEKAĆ REMONT.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[b ]KSIĄDZ TO DOBRY ZAWÓD!!!.JAK JEST TAKI ŚWIĘTO JEBLIWY TO POWINIEN DZIELIĆ SIĘ Z BIEDNYMI A TYCH AKURAT TAM NIE BRAKUJE OWSZEM SĄ I TACY CO IM SIĘ W MIARE POWODZI ALE JEST I BIEDOTA.A ON JAK I JEGO KOLEDZY TO TYLKO BRAĆ I BRAĆ I BAWIĆ SIĘ ZA GRANICĄ LUB W KRAJU A LUDZIE JAK GŁUPI TO NIECH PŁACĄ"""""CZASY ZAMKNIĘTYCH KOŚCIOŁÓW SĄ PRZED NAMI"""""""""WIENC NIECH SIĘ DALEJ TAK STARAJĄ"JA JESTEM JEDNYM Z WIELU KTÓRZY SĄ WIEŻĄCY LECZ NIE PRAKTYKUJĄCY""""A TO WSZYSTKO PRZEZ TAKICH PATAFIANÓW JA TEN PLEBAN.LUDZIE POWINNI SIĘ ZBUNTOWAĆ I NIE PŁACIĆ MU NIECH ŻEBRA DZIAD W KURII A NIE OD LUDZI [/b]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KOLEGO CIEBIE TO CHYBA MAMUT WYPIERDZIAŁ ALBO ŻRESZ JAKIEŚ PROCHY"""INTELIGENCIJĄ TO TY NIE ŚWIECISZ I NIECHWAL SIĘ ŻE ZNASZ JEDNO POJĘCIE I OPISUJESZ JE TWÓJ BRAT TO MUSIAŁA BYĆ STRASZNA CIOTA SKORO POSZEDŁ NA KSIĘDZA PEWNIE KOLEDZY GO BILI PONIŻALI A DZIEWCZYNY MIAŁY GO GŁĘBOKO W du***.JAK BYŚ PATAFIANIE NIE WIEDZIAŁ TO NA WSIACH PO KSIĘDZA JEZDZI SIĘ I ODWOZI WIENC POCO IM SAMOCHÓD???NA JAZY W GÓRY NA PANIENKI?DO DOJAZDU DO KOŚCIOŁA?POSŁUCHAJ TY INTELIGENCIE.KSIĄDZ TO POWINNA BYĆ OSOBA Z POWOŁANIA!!!!!!!!!!!!JEGO ŻYCIE POWINNO OPIERAĆ SIĘ NA MODLITWIE I POMAGANIU LUDIOM!!!!A NIE NA GROMADZENIU ŻECZY RUCHOMYCH I ZBIERANIU PIENIĘDZY OD TYCH CO NIE MAJĄ A LE DAJĄ BO SIĘ BOJĄ""ZA WSZELKIE POSŁUGI TYPU CHRZEST PO SMIERĆ POWINIEN BRAĆ CO ŁASKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A NIE WEDŁUG CENNIKA"""" ŻAL MI CIEBIE I TWOJEGO MAFIOZY BRATA BO TO JEST MAFIA TYLKO TYLE ŻE LEGALNA.SAMOCHODY MAJĄ PO 20.000ZŁ MINIMUM AL JEŻDŻĄ SOBIE NIMI NA KURESTWA.OBRYWY Z TACY TEŻ W PEWNYM STOPNIU ZOSTAJĄ W ICH KIESZENI.ALE PRZECIEŻ JAK BY KSIĄDZ ŻYŁ W ZGODZIE Z LUDZMI TO BY MIAŁ JEDZENIE ZAPEWNIONE DARMOWE CAŁY CZAS LUDZIE BY GO PRZYWIEZLI I ZAWIEZLI A Z CO ŁASKA STARCZYŁO BY MU NA ZAPŁACENIE PRĄDU.WIENC POPYTAJ TROCHE PO LUDZIACH A NIE OPIERASZ SIĘ NA WIADOMOŚCIACH JEDNEGO SKRZYWDZONEGO PRZEZ LOS CZŁOWIEKA KTÓREGO NAZYWASZ BRATEM ALE TWUJ POZIOM INTELIGENCIJ PEWNIE NIE SIĘGA TAK DALEKO POZA TAKI OBSZAR BO NIESTETY JAK SIĘ KOŃCZY PODSTAWÓWKE EKSTERNISTYCZNIE ALBO ZAOCZNIE TO WŁAŚNIE WYLICZA SIĘ OD JEDNEGO"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowni Państwo, nawet nie wiem gdzie jest ta parafia i wiedziec nie chcę. Bardzo proszę,skończmy ten temat. Niektóre wypowiedzi na tym forum przypominają zapisy z jakiegoś brukowca, który już dawno osiągnął dno. "Gdy brat twój zgrzeszy przeciw Tobie, idź i upomnij go w cztery oczy" (Mt. 18:15) " Błogosławcie, a nie złorzeczcie!"(Rz. 12:14) Niech nam Pan w nowym roku 2009 wszystkim błogosławi , darzy swoimi łaskami, pokojem i strzeże byśmy nie upadli w drodze do wiecznego zbawienia. Z Bogiem Młoda, ale głęboko wierząca i praktykująca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hi hi hi !! A ja mam kosmiczny ubaw z tego naszego pożal się boże proboszczyny!!! Dziś był po kolędzie ...no polałam, się i uśmiałam do zaplucia ......facet to ma takie teorie, taką fantazję że prosze siadać!! A co do tych tekstów o pedofilii no ....nie wiem na pewno obleśnie zachowuje się do młodych dziewczyn jak......podstarzały kogucik!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...